Oficjalne Rozpoczęcie Sezonu Rowerowgo 13.05

W drugą sobotę maja na Ursynowskiej „Górce Kazurce”  w licznym gronie spotkali się entuzjaści kolarstwa grawitacyjnego i wspólnie rozpoczęli sezon rowerowy w tzw. „BikePark’u Kazoora” czyli Mazowieckim centrum kolarstwa grawitacyjnego.

Do parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK przyjechali sportowcy z całego kraju aby uczestniczyć w „Oficjalnym Rozpoczęciu Sezonu Rowerowego” w Bikepark Kazoora czyli cyklicznej imprezie, która ma na celu rozpowszechnianie informacji o tym miejscu jako parku rowerowym pozwalającym w bezpieczny sposób spróbować swoich sił w kolarstwie grawitacyjnym. Wydarzenie skierowane było do zarówno lokalnej społeczności mieszkańców Ursynowa jaki i wszystkich mieszkańców Warszawy. W czasie wydarzenia uczestnicy mieli okazje wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, przetestować najnowszy sprzęt rowerowy czy też odpoczywać na zboczach Wzgórza Trzech Szczytów w towarzystwie oprawy muzycznej.

Zainteresowani mogli również  spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanej poduszce powietrznej, która pozwalała na bezpieczną naukę sztuczek oraz skorzystać z otwartych warsztatów z kolarstwa grawitacyjnego, które odbywały się na jednym z elementów rowerowej infrastruktury parku tzw. pumptracku. Na koniec dnia przygotowana była atrakcja specjalna, czyli pokazy zaproszonych zawodników na najbardziej widowiskowej linii – Dirt Jumping Pro.

Organizatorzy szacują, że w ciągu całego dnia udział w  wydarzeniu wzięło blisko 500 osób i pomimo, że kolarstwo grawitacyjne to sport podwyższonego ryzyka  obyło się bez konieczności interwencji służb medycznych dlatego otwarcie przebiegło bardzo pomyślnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili park w ten weekend i mamy również nadzieje, że będziecie odwiedzali nas częściej!

Dziękujemy za wsparcie dla naszych partnerów:

Dzielnica Ursynów m. st. Warszawy

Dirt It More

Airbike

Red Bull

Bang!!!

PlusSizeBmx

Zdjęcia: Mateusz Szachowski – Szachimat 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *